0

Twój koszyk jest pusty

Aktualności
Aktualności

Dzień z opowiadaniami w Księgarni Czarnego!

W sobotę 18 listopada Państwowy Instytut Wydawniczy i Wydawnictwo Czarne organizują wspólne, całodzienne wydarzenie - „Temat: opowiadania" 

zobacz więcej
Aktualności

Festiwal Literatury Azjatyckiej

18 i 19 listopada zapraszamy na Festiwal Literatury Azjatyckiej. Szczególnej uwadze Państwa polecamy spotkania wokół „Uśmiechniętego wilka” Yūko Tsushimy oraz „Sutra Serca” Yan Lianke.

zobacz więcej
Aktualności

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2023 (30 listopada – 3 grudnia)

Zapraszamy na targi i trzy spotkania: z Marią Woś, autorką .„LeoPolki”;  z Piotrem Kokocińskim, autorem „Misia kolabo”; z Januszem Deglerem wokół książki „Obecność Witkacego”.

zobacz więcej
Aktualności

Targi Książki Historycznej 2023 (30 listopada – 3 grudnia)

Zapraszamy na targi oraz na dwa spotkania do Sali Kinowej 2 grudnia: o godz. 12.00: "Sztuka czytania i pisania w Babilonie”, o 13.00 "Apolityczność stosowana. Moje lata ze służbą cywilną". 

zobacz więcej
Aktualności

Festiwal Galaktyka Calvino

Państwowy Instytut Wydawniczy zaprasza do wspólnego świętowania setnej rocznicy urodzin Itala Calvina. Partnerami festiwalu są Włoskie Instytuty Kultury z Warszawy i Krakowa

zobacz więcej
Aktualności

17 czerwca (sobota): V plenerowy minifestiwal poezji PIW/ONALIA

Jak co roku w Łazienkach Królewskich będą czekać na Państwa poeci, muzyka i...  oczywiście leżaki na trawie. W tym roku również osobiste impresje muzyczne Michała Tokaja i koncert Agi Zaryan.

zobacz więcej
Aktualności

Li Ang w Polsce! 26 maja, g. 18.00, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Gościem tegorocznych targów będzie Li Ang, najwybitniejsza pisarka tajwańska, autorka kontrowersyjnej „Żony rzeźnika”.Zapraszamy 26 maja (piątek) o godzinie 18:00 do Sali Kopernika w Pałacu Kultury i Nauki. 

zobacz więcej
Aktualności

Nagroda Historyczna POLITYKI 2023 dla „Kronik wojennych" Aurelii Wyleżyńskiej

Dr Grażyna Pawlak i dr Marcin Urynowicz otrzymali Nagrodę Historycznę POLITYKI za opracowanie,„Kronik wojennych". Gratulujemy autorom i wszystkim nominowanym.

zobacz więcej