0

Twój koszyk jest pusty

Aktualności
Aktualności

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Marek Cichocki i Wojciech Kudyba laureatami Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

zobacz więcej
Aktualności

30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W dniach 1-4 grudnia 2022 roku czekamy na Państwa przy stoisku nr 71 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

zobacz więcej
Aktualności

XXX Targi Książki Historycznej

W dniach 24-27 listopada 2022 roku czekamy na Państwa przy stoisku nr 93 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

zobacz więcej
Aktualności

Korespondencje Słowackiego

Już dziś – 15 listopada 2022 – na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się inauguracja projektu nowego wydania Dzieł zebranych Juliusza Słowackiego i jednocześnie premiera dwóch tomów Korespondencji. To mocny akcent na zakończenie, ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej, Roku Polskiego Romantyzmu.

zobacz więcej
Aktualności

7.12, g. 18:00 Spotkanie wokół książki Piotra Nowaka pt. „Filozofowie (w trzech słowach)”

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Piotra Nowaka pt. „Filozofowie (w trzech słowach)”. W rozmowie wezmą udział: autor, filozof i tłumacz, Piotr Nowak; filozof, Zbigniew Stawrowski oraz historyk, filozof i publicysta, Dariusz Gawin. Spotkanie poprowadzi dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, Barbara Schabowska.

zobacz więcej
Aktualności

Pomorska Nagroda Literacka dla Moniki Milewskiej za książkę „Ślepa kuchnia”.

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Gdańska. Monika Milewska otrzymała Pomorską Nagrodę Literacką „Wiatr od morza” w kategorii Literacka Książka Roku za książkę „Ślepa kuchnia. Jedzenie i ideologia w PRL”. Gratulujemy i cieszymy się razem z autorką!

zobacz więcej
Aktualności

Nagroda Translatorska Drahomanowa 2022 dla Bohdana Zadury

Tegoroczną Nagrodę za najlepsze tłumaczenie literatury ukraińskiej otrzymał Bohdan Zadura za przekład m.in. powieści Wasyla Machny pt. „Kalendarz wieczności” Wasyla Machny. Gratulujemy zwycięzcy, a Państwa zachęcamy do sięgnięcia po literaturę ukraińską w mistrzowskim przekładzie Bohdana Zadury.

zobacz więcej
Aktualności

XXVI Targi Wydawców Katolickich

23 – 26 września 2021 czekamy na Państwa w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4, Warszawa) przy stoiska nr 72.  

zobacz więcej