0

Twój koszyk jest pusty

Aktualności
Aktualności

Targi Książki Historycznej 2023 (30 listopada – 3 grudnia)

Zapraszamy na targi oraz na dwa spotkania do Sali Kinowej 2 grudnia: o godz. 12.00: "Sztuka czytania i pisania w Babilonie”, o 13.00 "Apolityczność stosowana. Moje lata ze służbą cywilną". 

zobacz więcej
Aktualności

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2023 (30 listopada – 3 grudnia)

Zapraszamy na targi i trzy spotkania: z Marią Woś, autorką .„LeoPolki”;  z Piotrem Kokocińskim, autorem „Misia kolabo”; z Januszem Deglerem wokół książki „Obecność Witkacego”.

zobacz więcej
Aktualności

Festiwal Literatury Azjatyckiej

18 i 19 listopada zapraszamy na Festiwal Literatury Azjatyckiej. Szczególnej uwadze Państwa polecamy spotkania wokół „Uśmiechniętego wilka” Yūko Tsushimy oraz „Sutra Serca” Yan Lianke.

zobacz więcej
Aktualności

Dzień z opowiadaniami w Księgarni Czarnego!

W sobotę 18 listopada Państwowy Instytut Wydawniczy i Wydawnictwo Czarne organizują wspólne, całodzienne wydarzenie - „Temat: opowiadania" 

zobacz więcej
Aktualności

Festiwal Galaktyka Calvino

Państwowy Instytut Wydawniczy zaprasza do wspólnego świętowania setnej rocznicy urodzin Itala Calvina. Partnerami festiwalu są Włoskie Instytuty Kultury z Warszawy i Krakowa

zobacz więcej
Aktualności

17 czerwca (sobota): V plenerowy minifestiwal poezji PIW/ONALIA

Jak co roku w Łazienkach Królewskich będą czekać na Państwa poeci, muzyka i...  oczywiście leżaki na trawie. W tym roku również osobiste impresje muzyczne Michała Tokaja i koncert Agi Zaryan.

zobacz więcej
Aktualności

Li Ang w Polsce! 26 maja, g. 18.00, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Gościem tegorocznych targów będzie Li Ang, najwybitniejsza pisarka tajwańska, autorka kontrowersyjnej „Żony rzeźnika”.Zapraszamy 26 maja (piątek) o godzinie 18:00 do Sali Kopernika w Pałacu Kultury i Nauki. 

zobacz więcej
Aktualności

Nagroda Historyczna POLITYKI 2023 dla „Kronik wojennych" Aurelii Wyleżyńskiej

Dr Grażyna Pawlak i dr Marcin Urynowicz otrzymali Nagrodę Historycznę POLITYKI za opracowanie,„Kronik wojennych". Gratulujemy autorom i wszystkim nominowanym.

zobacz więcej