0

Twój koszyk jest pusty

Aktualności
Spotkania autorskie

16 czerwca, godz. 18.00: promocja ONLINE „Uciekaj, Króliku” Johna Updike'a

O powieści, autorze, bohaterze – Harrym Króliku Angstormie – o lęku, drżeniu, ucieczce i imperatywie ruchu, rozmawiać będą: Barbara Klicka, Jerzy Jarniewicz oraz Marek Paryż. Spotkanie poprowadzi Karolina Felberg.

zobacz więcej
Aktualności

Zapraszamy !

Z radością informujemy – nasza stacjonarna księgarnia na Foksal 17 JUŻ OTWARTA!  

zobacz więcej
Spotkania autorskie

2 czerwca, godz. 18.00: premiera ONLINE „Opowieści niesamowitych z języka polskiego”

Zapraszamy na promocję piątego już tomu z cyklu „Opowieści niesamowite". O rodzimej literaturze grozy rozmawiać będą Piotr Paziński i Jerzy Stachowicz. Spotkanie poprowadzi Zofia Król.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

9 czerwca, godz. 18.00: premiera ONLINE zbioru „Święte wiosny” Krzysztofa Koehlera

O najnowszym tomie Krzysztofa Koehlera, który jest kontynuacją poetyckich poszukiwań zarówno w zakresie formy wiersza jak i podejmowanych tematów, z autorem będzie rozmawiał będzie Jakub Moroz.

zobacz więcej
Aktualności

„Było, minęło...” Bohdana Korzeniewskiego otrzymało Nagrodę Historyczną Polityki dla najlepszej książki roku

Tytuł otrzymał Nagrodę Historyczną Polityki dla najlepszej książki roku w kategorii wspomnień. Z uzasadnienia: „Wśród pamiętników zajaśniało, wręcz zabłysło »Było, minęło...« Bohdana Korzeniewskiego. Cóż to za znakomite czytadło, jakaż wspaniała proza. I ponad wszystko zmysł obserwacyjny. Każdy opisany epizod życia jest ciekawy".

zobacz więcej
Spotkania autorskie

26 maja, godz. 18.00: premiera ONLINE „Szelmy i innych opowieści przyziemnych” Elżbiety Isakiewicz

O zbiór literackich miniatur z pogranicza epiki i liryki zatytułowanych „Szelma” będą rozmawiać Autorka oraz Wacław Holewiński.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

20 maja, godz. 16.00: premiera ONLINE tomu wierszy Piotra Mitznera „Przejścia”

Z Piotrem Mitznerem rozmawiać będzie Leszek Szaruga. Niedawno wydany tom to obszerny wybór wierszy wielokrotnie nagradzanego poety, o którym krąży anegdota, że z racji lakoniczności przepowiadano mu karierę telegrafisty. Żaden z utworów nie zawiera choćby jednego nieuzasadnionego słowa, za to wiele, starych i zapomnianych pojęć ożywa i nabiera nowego wigoru.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

19 maja, godz.18.00: premiera ONLINE „Wyroku śmierci” Maurice’a Blanchota

O najsłynniejszym utworze Maurice’a Blanchota rozmawiać będą Anna Wasilewska i Tomasz Swoboda. Spotkanie poprowadzi Maciej Libich.

zobacz więcej