0

Twój koszyk jest pusty

Aktualności
Spotkania autorskie

6. 08, g. 13.00-18.00: PIW/onalia 2022: POEZJA I MUZYKA - plenerowy minifestiwal poetycki w Łazienkach Królewskich

Już po raz czwarty zapraszamy do Łazienek Królewskich na spotkania poświęcone poezji, czytanie wierszy oraz koncert. W sobotę czekamy na Państwa w strefie leżaków (przy restauracji Belvedere). Wiersze w interpretacji Dariusza Wnuka, a utwory Fryderyka Chopina w interpretacji Macieja Woty. Całość poprowadzi Anna Piwkowska.  

zobacz więcej
Spotkania autorskie

29.06, g. 18.00: promocja książki „Dziennik roku zarazy” Daniela Defoe

W rozmowie wezmą udział krytyk i tłumacz Grzegorz Jankowicz oraz historyk literatury Jacek Głażewski. Goście odpowiedzą na pytania badaczki literatury Karoliny Felberg.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

23.06, g.18.00: promocja „Pism wybranych” Cypriana Kamila Norwida

W spotkaniu wezmą udział edytorzy tomów: dr hab. Karol Samsel i prof. Wiesław Rzońca, a rozmawiać z nimi będzie dr Eliza Kącka. Autorzy nowego wydania  opatrzyli teksty komentarzami historycznoliterackimi i zmodyfikowali układ tomów.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

12.07, g.18.00: premiera książki Premiera książki Joanny Miłosz-Piekarskiej „Wszystkie czasy przeszłe”

Zapraszamy do księgarni PIW-u przy ul. Foksal 17 w Warszawie na spotkanie z autorką, które poprowadzi Iwona Smolka. Jak zawsze rozmowę można będzie również oglądać on-line.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

30.06, g.16.00: premiera 15 tomu „Utworów zebranych” Mirona Białoszewskiego

30 czerwca będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego. Z tej okazji zapraszamy na premierę drugiego wydania „Dokładanych treści” stanowiących 15 tom - wydawanych przez PIW - „Utworów zebranych” Mirona Białoszewskiego. W rozmowie weźmie udział publicysta Tadeusz Sobolewski oraz prof. Agnieszka Karpowicz (Insytut Kultury Polskiej). Spotkanie poprowadzi red. Justyna Sobolewska.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

17.05, g.18.00: premiera książki Roberta Walsera „Człowiek do wszystkiego”

Gośćmi spotkania będą Piotr Paziński i Maciej Topolski, a rozmowę poprowadzi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek. Tytuł jest wznowieniem  wydanej niegdyś przez PIW pod - może efektownym, lecz niemającym wiele wspólnego z oryginalnym tytułem „Willa Pod Gwiazdą Wieczorną".

zobacz więcej
Spotkania autorskie

21.04, godz. 18.00: premiera „Kronik wojennych 1939-1944” Aurelii Wyleżyńskiej.

W rozmowie o książce wezmą udział dr Grażyna Pawlak i dr Marcin Urynowicz. Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Stanisławski. W wydarzeniu będzie można wziąć udział: stacjonarnie, w Księgarni PIW-u przy ul. Foksal 17 lub online, za pośrednictwem transmisji dostępnej na Facebooku oraz YouTubie PIW-u.

zobacz więcej
Spotkania autorskie

26.04, godz.18.00: premiera książki „Melville. Ostatki tożsamości” Adama Lipszyca

Gośćmi będą autor, eseista i tłumacz Adam Lipszyc oraz Mikołaj Wiśniewski. Rozmowę poprowadzi Zofia Król. W wydarzeniu będzie można wziąć udział: stacjonarnie, w Księgarni PIW-u przy ul. Foksal 17 lub online, za pośrednictwem transmisji dostępnej na Facebooku oraz YouTubie PIW-u.

zobacz więcej