0

Twój koszyk jest pusty

16.11.23

Targi Książki Historycznej 2023 (30 listopada – 3 grudnia)

Od 30 listopada do 2 grudnia czekamy na Państwa w Arkadach Kubickiego (pl. Zamkowy 4 w Warszawie) z wspaniałymi tytułami w wyjątkowych targowych cenach.

Będziemy przy stoisku nr 76.

 

Zapraszamy również na dwa spotkania wokół naszych książek.

 

2 grudnia 2023 r. godz. 12:00, Sala Kinowa, Arkady Kubickiego: „Sztuka czytania i pisania w Babilonie” Dominique’a Charpina

W rozmowie wezmą udział dr hab. Olga Drewnowska i dr Magdalena Kapeluś, autorki przekładu. Spotkanie poprowadzi Szymon Zdziebłowski (National Geographic Polska).

„Sztuka czytania i pisania w Babilonie” Dominique’a Charpina, jednego z największych znawców starożytnego Bliskiego Wschodu, to fascynujący obraz kultury Mezopotamii ukazany poprzez sztukę słowa. Wychodząc od tekstów literackich, mówiących o powstaniu pisma, autor pasjonująco opowiada o władcach i skrybach, kapłanach i kupcach, o wróżbiarstwie, zaklęciach i lamentacjach, o inskrypcjach, kronikach i listach do bogów. Spotkanie poprowadzi Szymon Zdziebłowski, dziennikarz National Geographic Polska.

 

2 grudnia 2023 r. godz. 13:00, Sala Kinowa, Arkady Kubickiego: „Apolityczność stosowana” prof. Marii Gintowt-Jankowicz

Spotkanie poświęcone książce „Apolityczność stosowana. Moje lata ze służbą cywilną” Marii Gintowt-Jankowicz. Rozmowę poprowadzi red. Agaton Koziński.

 

Prof. Maria Gintowt-Jankowicz polska prawniczka, specjalistka w zakresie prawa finansowego, była pracownikiem naukowym w Katedrze Finansów i Prawa Finansowego Uniwersytetu Warszawskiego, sędzią Trybunału Konstytucyjnego, wieloletnią dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP). W książce nie tylko opisuje proces tworzenia KSAP, ale też dokonuje pogłębionej analizy wydarzeń i działań towarzyszących odradzaniu się państwowości, tworzenia podstaw społeczeństwa obywatelskiego i stanu służby cywilnej w Polsce epoki transformacji ustrojowej.