0

Twój koszyk jest pusty

20.02.19

Promocja „Utworów wybranych” Michaiła Bułhakowa

20 lutego (środa) o godz. 19.00 zapraszamy do Big Book Cafe (ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie) na promocję „Utworów wybranych” Michaiła Bułhakowa wśród których znajdą Państwo wszystko, co z Bułhakowa najwspanialsze: począwszy od wczesnej prozy przez teksty krótkie, felietony, opowiadania, powieści, listy pisarza do władz, utwory teatralne (zarówno dramaty, jak i powieści okołoteatralne) aż po „powieść zmierzchu” – „Mistrza i Małgorzatę”. Crème de la crème edycji stanowi „Biała gwardia” w nowym przekładzie Henryka Chłystowskiego.

W rozmowie udział wezmą:
■ prof. Alicja Wołodźko-Butkiewicz, autorka wyboru;
■ Piotr Tomaszuk (Teatr Wierszalin);
■ Łukasz Michalski (PIW).
Spotkanie poprowadzi red. Jakub Moroz.

 

„Bardzo proszę o wydanie mi zaświadczenia – tocząc dzikim wzrokiem, powiedział z wielkim naciskiem Nikołaj Iwanowicz – zaświadczenia, gdzie spędziłem dzisiejszą noc.
– W celu okazania komu? – surowo zapytał kocur.
– W celu okazania milicji i mojej żonie – powiedział stanowczo Nikołaj Iwanowicz.
– Zazwyczaj nie wydajemy zaświadczeń – powiedział kot i nadął się – ale dla pana zrobimy chyba wyjątek.
I Nikołaj Iwanowicz ani się obejrzał, a już goła Hella siedziała przy maszynie, a kot dyktował jej:
– Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Nikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji… otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz „wieprz”. Podpisano – Behemot.
– A data? – pisnął były wieprz.
– Dat nie wpisujemy, z datą dokument byłby nieważny – powiedział kot, składając niedbały podpis. Potem wyjął skądś pieczątkę, chuchnął na nią urzędowo, odbił na papierze słowo „zapłacono” i wręczył ów papier lokatorowi z parteru”.

„Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow
Przełożyli Irena Lewandowska i Witold Dąbrowski

 

https://www.facebook.com/panstwowyinstytutwydawniczy/