0

Twój koszyk jest pusty

13.08.20

KONCERT MIROSŁAWA CZYŻYKIEWICZA – muzyczny finał festiwalu „W sieci poezji PIW/onalia 2020” – 21.08, g. 18.00, Łazienki Królewskie

Z wielką radością, zgodnie z zapowiedziami, zapraszamy Państwa na muzyczny finał festiwalu PIW/onalia! Tym razem – już nie online, a w Strefie Leżaków (przy restauracji Belvedere) w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
WSTĘP WOLNY!

KIEDY: 21 sierpnia (piątek) 2020, godz. 18.00
GDZIE: Strefa Relaksu (strefa leżaków) za restauracją Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie


Świętować ten poetycki wieczór będziemy z MIROSŁAWEM CZYŻYKIEWICZEM – kompozytorem, poetą, pieśniarzem i malarzem.
Ceniony zarówno przez miłośników Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena, Czyżykiewicz śpiewa utwory swoje oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

Czeka nas niezwykły wieczór z piosenkami m.in. z programu „Świat widzialny”, który swoją premierę miał podczas Zamkowych spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie w 1992 roku w Teatrze im. Jaracza. Wtedy – wykonywany tylko przy gitarze, później doczekał się aranżacji z towarzyszeniem Zbigniewa Łapińskiego na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Zbigniewa Wegehaupta na kontrabasie, Tomasza Szukalskiego na saksofonie i Wojciecha „Maliny” Kowalewskiego na perkusji i dzwonach rurowych. Kaseta z tymi nagraniami została osobiście wręczona Josifowi Brodskiemu podczas jego pobytu w Polsce w czerwcu 1993 roku.

W jaki „Świat widzialny” zabierze nas Mirosław Czyżykiewicz tym razem? Dowiemy się już 21 sierpnia, zapraszamy!