0

Twój koszyk jest pusty

01.09.22

UWAGA! Odwołane spotkanie 21.09, premiera pięciotomowej edycji „Utworów wybranych” Marka Twaina

Z powodów niezależnych od nas musimy przełożyć spotkanie. Poinformujemy Państwa o nowym terminie najszybciej, jak to będzie możliwe. Przepraszamy za zmianę.

=====================

O twórczości „ojca literatury amerykańskiej” – jak nazwał go William Faulkner – rozmawiać będą: autor posłowia Jerzy Jarniewicz oraz tłumaczka kilkunastu tekstów Hanna Pustuła-Lewicka. Spotkanie poprowadzi Dorota Gacek, dziennikarka Programu II Polskiego Radia.

=====================
O „Utworach wybranych”: w serii Biblioteka Klasyków prezentujemy pięciotomową edycję „Utworów wybranych" Marka Twaina, której lwią część stanowią krótkie i dłuższe prozy: opowiadania, bajki, skecze, felietony i humoreski. Dwa pierwsze tomy aspirują do miana najobszerniejszej polskiej prezentacji małych i większych utworów Twaina. Wiele tych tekstów ma swoją polską premierę – w przekładach Macieja Świerkockiego i Hanny Pustuły-Lewickiej. Zbieramy i wznawiamy klasyczne tłumaczenia m.in. Antoniego Słonimskiego, Antoniego Marianowicza, Krystyny Tarnowskiej. Pod szyldem „Eposu rzeki Missisipi" przypominamy przekłady Zbigniewa Batki przygód Tomka Sawyera i Hucka Finna oraz autobiograficzne „Życie na Missisipi". Edycję wieńczą utwory, które można by nazwać fantastycznymi, wśród nich „Tajemniczy przybysz" i jego nieznany dotąd po polsku wariant oraz „Jankes na dworze króla Artura". Całość wieńczy posłowie Jerzego Jarniewicza.
______
Podczas spotkania, w księgarni przy ul. Foksal 17, komplet pięciu tomów „Utworów wybranych” Marka Twaina dostępny będzie do kupienia z rabatem 40%.
______
W wydarzeniu będzie można wziąć udział: stacjonarnie w księgarni przy ul. Foksal 17 lub online za pośrednictwem transmisji dostępnej na Facebooku oraz YouTubie PIW-u.