0

Twój koszyk jest pusty

01.06.22

17.05, g.18.00: premiera książki Roberta Walsera „Człowiek do wszystkiego”

Gośćmi spotkania będą Piotr Paziński i Maciej Topolski, a rozmowę poprowadzi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek. 

 
Wznowienie powieści Roberta Walsera „Człowiek do wszystkiego”, wydanej niegdyś przez PIW pod - może efektownym, lecz niemającym wiele wspólnego z oryginalnym tytułem „Willa Pod Gwiazdą Wieczorną".
Józef Marti zostaje zatrudniony u państwa Toblerów jako ktoś pomiędzy asystentem a pomocnikiem - człowiekiem od i do wszystkiego. Wydaje się, że jego ciągłe samorozsądzanie, kim jest, kim mógłby być, kim być powinien - to oś książki. Jednak jak to u Walsera: nie temat jest tu kluczowy, ale niebywała umiejętność łączenia realizmu obserwacji z rozmachem wyobraźni; ostrość i swoboda, z jaką kreśli się ludzkie rysy i to, co między ludźmi zachodzi.
„Człowiek do wszystkiego” w przekładzie Teresy Jętkiewicz, z okładką zaprojektowaną przez Marcina Wichę i Tomasza Frycza dołączy do wydanych wcześniej przez PIW: „Zbója” i „Jakoba von Guntena”.
 
_____
W wydarzeniu będzie można wziąć udział: stacjonarnie, w Księgarni PIW-u przy ul. Foksal 17 w Warszawie lub online, za pośrednictwem transmisji dostępnej na Facebooku oraz YouTubie PIW-u