Nasi przodkowie EBOOK

Wariant produktu

20,00 zł
Dostępna liczba egzemplarzy: 948
Tłumacz Barbara Sieroszewska

Informacje

Data premiery
30.05.2024
Liczba stron
550
ISBN
978-83-8196-857-7

Opis

Po raz pierwszy po polsku w jednym tomie i pod wspólnym tytułem "Nasi przodkowie". "Chciałbym, żeby można było patrzeć na te nowele jak na drzewo genealogiczne przodków współczesnego człowieka”, pisał Calvino. Przedstawiamy trzy fascynujące powieści:
"Wicehrabia przepołowiony" to parafraza siedemnastowiecznej powieści - w przewrotny sposób przedstawiająca wieczną dwoistość ludzkiej natury i karkołomne konsekwencje, jakie ze sobą niesie; "Baron drzewołaz" jest historią chłopca, który w geście buntu przeciwko rygorom wychowania wszedł na drzewo i już z niego nie zszedł; "Rycerz nieistniejący" to splatająca wątki tradycji karolińskiej i arturiańskiej opowieść o miłości i zazdrości.

Relacja ze spotkania premierowego. Z Katarzyną Skórską i Anną Wasilewską rozmawia Ewa Nicewicz

Informacje o autorze

Italo Calvino (1923−1985) – włoski prozaik i eseista. Był związany z eksperymentalną grupą literacką OuLiPo. W swojej twórczości początkowo skupiał się na motywach realistycznych, by później skierować się w stronę fantastyki, imaginacji, alegorii, a nawet zasad logiki. Przez 30 lat był związany z wydawnictwem Einaudi. Pracował także jako dziennikarz, a w latach 60. redagował własne pismo literackie „Il Menabó di letteratura”. Jest autorem kilkudziesięciu książek o różnym charakterze: od opowieści pikarejskiej, poprzez powiastki filozoficzne, aż po zbiory wykładów i esejów.