0

Twój koszyk jest pusty

Yukio Mishima

Wyznanie maski

Wyznanie maski
Data premiery
2019-04-29
Liczba stron
240 w oprawie miękkiej ze skrzydłami
ISBN
978-83-06-03492-9
Wybierz wersję produktu:
35,00 zł28,00 zł
17,50 zł

Wyznanie maski jest opowieścią o dojrzewaniu Kōchana, chłopca żyjącego w Japonii w czasach wojny. W swoim wyznaniu, czy właściwie „spowiedzi”, opisuje zmagania ze swoją cielesnością, fizycznie zawsze ustępował rówieśnikom, oraz orientacją seksualną. Czując się inny od pozostałych szuka swojego miejsca na świecie, akceptacji i sposobu na życie w niesprzyjających warunkach. Przejmująca opowieść o zmaganiach z samym sobą, poszukiwania źródeł swojej tożsamości, przeplatana jest porywającymi porywającymi opisami przyrody. Wydana w 1949 powieść przyniosła młodemu Yukio Mishimie sławę na całym świecie. Czytelnicy doszukują się w opowieści  Kōchana wątków autobiograficznych, z kolei badacze uznają tę powieść za jedną z najważniejszych w powojennej historii Japonii i jedną z ważniejszych w XX-wiecznej literaturze światowej.

Jest to pierwszy wydanie prozatorskiego debiutu Yukio Mishimy w Polsce.

 
Informacje o autorze

Yukio Mishima (jap. 三島 由紀夫 Mishima Yukio), właściwie Kimitake Hiraoka (jap. 平岡 公威 Hiraoka Kimitake, ur. 14 stycznia 1925 w Tokio, zm. 25 listopada 1970 tamże)

japoński prozaik, poeta, dramaturg i eseista, uważany za jednego z najważniejszych japońskich pisarzy XX wieku. Jego dorobek obejmuje ponad 40 powieści, tomów poezji, esejów oraz dramatów nō i kabuki. Wieloletni kandydat do literackiej Nagrody Nobla.