0

Twój koszyk jest pusty

Stefan Zweig

Świat wczorajszy. Wspomnienia pewnego Europejczyka

Świat wczorajszy. Wspomnienia pewnego Europejczyka
Data premiery
2020-09-21
Liczba stron
432 w oprawie miękkiej ze skrzydłami
ISBN
978-83-64822-34-6
Wybierz wersję produktu:
40,00 zł32,00 zł

Warto spojrzeć oczyma Autora na ten „świat wczorajszy”, kiedy jeden świat chylił się ku upadkowi, a ten nowy, który powstawał, wbrew nadziejom wszystkich Europejczyków na lepsze życie, okazał się czarną nocą nazizmu.

Po raz pierwszy po polsku Światwczorajszy został wydany w 1958 roku. Wznowienie po prawie sześćdziesięciu latach tej pięknej i mądrej książki jest dopełnieniem wielu publikacji odnoszących się do setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej. Stefan Zweig przyjaźnił się z wybitnymi postaciami świata kultury i literatury XX wieku. Na kartach jego wspomnień czytelnik odnajdzie między innymi  nazwiska Rainera Marii Rilkego, Romaina Rollanda i Sigmunda Freuda. Życie Zweiga przypadło na burzliwy okres w dziejach Europy XX wieku. Nie był tylko biernym obserwatorem, z wielką pasją pod koniec pierwszej wojny światowej  zaangażował się w ruch pacyfistyczny. Wydarzenia lat trzydziestych w Niemczech i Austrii tragicznie odbiły się na jego życiu.

Informacje o autorze

Stefan Zweig (1881–1942) – austriacki prozaik, dramaturg i pacyfista. Światową sławę zyskał dzięki wnikliwym psychologicznym nowelom i powieściom. Opublikował wiele starannie udokumentowanych zbeletryzowanych biografii. Po polsku ukazały się zbiory nowel: Amok oraz 24 godziny z życia kobiety i inne opowiadania, powieści Niecierpliwość serca i Dziewczyna z poczty, biografie literackie, takie jak Balzac, Józef Fouché, Maria Antonina, Maria Stuart, Triumf i tragizm Erazma z Rotterdamu. Swoje życie opisał w książce Świat wczorajszy. Wspomnienia pewnego Europejczyka.