0

Twój koszyk jest pusty

07.02.20

19 lutego (środa), godz. 18.00: premiera książki „Pan Pióro” Andrzeja Krauzego

19 lutego, w środę, zapraszamy  do księgarni PIW-u na spotkanie z Andrzejem Krauze. Z autorem rozmawiać będą Monika Małkowska i Piotr Gociek. Zaczynamy o godz. 18.00.


Andrzej Krauze, wybitny polski rysownik, który od blisko czterdziestu lat mieszka i tworzy w Londynie, to artysta zdumiewający i zachwycający różnorodnością form, rozległością inspiracji oraz niezależnością i ponadczasowością tworzonych dzieł.

 

Książka „Pan Pióro”, nie będąc ani retrospektywą, ani pełną monografią, stanowi zaproszenie do niezwykłego świata Andrzeja Krauzego, w którym mieszkają pospołu rysunki z autobiograficznego cyklu „Pan Pióro”, te zamieszczane przez lata w „Guardianie”, ilustracje inspirowane arcydziełami literatury, plakaty do przedstawień teatru The Old Vic, odbijające odwieczny porządek świata rysunki drzew, czy w końcu niezwykłe wycinanki tworzone skalpelem. Towarzyszą im opowieści i komentarze ‒ samego artysty i jego najbliższych oraz przyjaciół i interpretatorów ‒ Davide’a Pugnany, Wojciecha Stanisławskiego, Patricka Wrighta, Alana Rusbridgera i Hanny Wróblewskiej. Wejście w ten świat to podróż zarazem nostalgiczna i ożywcza ‒ świadectwo zmian zachodzących w świecie i nieprzemijającej wartości sztuki.

 

Spotkanie poprzedza wystawę „Andrzej Krauze. Lekcja fruwania”, którą będzie można oglądać w Zachęcie od 22 lutego do 17 maja 2020.