0

Twój koszyk jest pusty

17.10.18

PIW koordynatorem akcji Z KSIĄŻKĄ ZDROWIEJ!

Z przyjemnością ogłaszamy, że Państwowy Instytut Wydawniczy jest koordynatorem akcji Z KSIĄŻKĄ ZDROWIEJ! To pierwszy, zakrojony na ogólnopolską skalę projekt, w ramach którego do wszystkich polskich szpitali z oddziałami onkologicznymi oraz dziecięcymi nieodpłatnie zostanie przekazane około sześćdziesięciu tysięcy książek. W projekcie bierze udział ponad 60 wydawców, PIW jako jedyne wydawnictwo przekazuje książki nieodpłatnie.

 

17 października 2018 podpisano trójstronne porozumienie między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Zdrowia i Państwowym Instytutem Wydawniczym, książki za chwilę trafią więc do 469 szpitali.

 

Akcja „Z książką zdrowiej!” powstała z inicjatywy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Za przygotowanie założeń odpowiedzialni byli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński oraz Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski. Projekt jest realizowany przez Państwowy Instytut Wydawniczy.

 

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Akcja zapewnia osobom hospitalizowanym dostęp do najnowszej, szerokiej oferty polskich wydawców. Wierzymy, że możliwość zaspokajania potrzeb kulturalnych wspiera psychologiczny aspekt leczenia, a w przypadku najmłodszych pacjentów – dodatkowo pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków czytelniczych.