0

Twój koszyk jest pusty

06.11.19

„Piekło ocalonych” Elżbiety Isakiewicz - premiera książki

Serdecznie zapraszamy Państwa do księgarni PIW-u na premierę książki Elżbiety Isakiewicz „Piekło ocalonych” 13 listopada (środa) o godz. 18:00.

To wyjątkowy – bo potwierdzony świadectwem intymnych wyznań – obraz relacji polsko-żydowskich w okresie II wojny światowej. To 22 opowieści obywateli polskich żydowskiego pochodzenia o tym, w jakich okolicznościach zostali uratowani z rąk hitlerowskiego okupanta przez swoich sąsiadów, przyjaciół i przypadkowo spotkanych nieznajomych. Są tu wyznania skromne i ciche, niemal poetyckie, są też opisy akcji na miarę dobrze skrojonego dramatu czy wręcz scenariusza sensacyjnego filmu – wszystkie poruszające autentyzmem realiów.

Relacje ocalonych, ocalających lub świadków ocalenia dwie dekady temu złożyła autorka w nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tom „Ustna harmonijka”. W „Piekle ocalonych” – uzupełnionym o nowe historie – Elżbieta Isakiewicz sięga głębiej w traumatyczne wspomnienia swoich bohaterów, w delikatną przestrzeń psychologicznych odczuć, nadając całości literacki ton.

Z Elżbietą Isakiewicz rozmawiał będzie Roman Kurkiewicz.

 

https://www.facebook.com/events/2454899147891068/