0

Twój koszyk jest pusty

Yi Sang

Kości dziecka

Kości dziecka
Data premiery
2019-11-29
Liczba stron
160 w oprawie miękkiej ze skrzydłami
ISBN
978-83-8196-000-7
Wybierz wersję produktu:
35,00 zł28,00 zł
17,50 zł
Autor:

Yi Sang (1910-1937) – autor nieznany polskiemu czytelnikowi – jako pierwszy w historii literatury koreańskiej sięgnął po nowatorską technikę strumienia świadomości i podjął próbę wglądu w psychikę jednostki. Narrator jego opowiadań relacjonuje wydarzenia z własnej, subiektywnej perspektywy, przez pryzmat rozszczepionej jaźni, która odziera otaczającą go rzeczywistość z realności i konkretnej formy. Tworzy wycinkowy obraz świata, którego nie rozumie i nie potrafi zdefiniować. Zanurzony we własnym „ja” nie pojmuje działań ludzi go otaczających ani mechanizmów rządzących światem.
Kości dziecka są zbiorem jednych z najdziwniejszych literacko opowiadań (stawiających przed tłumaczem wyjątkowe trudności) z początku XX wieku na Dalekim Wschodzie.

 

Opowiadania Yi Sang są jednocześnie przerażające i zachwycające. To są rzeczy pisane krwią.
RDC Radio dla Ciebie, 28.11.2019

 

O jego [Yi Sanga] dokonaniach głośniej zaczęło robić się dopiero w latach 50., a w 1977 roku ustanowiono Nagrodę Literacką jego imienia […]. Obecnie autor ma w Korei status absolutnego klasyka, pisarza, który otworzył ten kraj na modernizm. 
[…]
Są w „Kościach dziecka” bardzo mocne akcenty, jest autentyczność i smutek, który przenika do czytelnika. Jest też strumień, którego nie sposób powstrzymać, ani od którego nie można się oderwać.

Melancholia Codzienności