0

Twój koszyk jest pusty

Ernst W. Wies

Karol Wielki

Karol Wielki
Data premiery
2016-12-19
Liczba stron
280 w oprawie twardej
ISBN
978-83-64822-56-8
Wybierz wersję produktu:
48,00 zł38,40 zł
Tłumacz:

Współcześni nazwali go ojcem Europy. Przez 64 lata panowania mieczem wywalczył królestwo, sięgające od Akwizgranu po Rzym, od Ebro po wybrzeże Morza Północnego, od Marchii Bretońskiej po Marchię Wschodnią. W czerwcu, po ponad 20 latach od pierwszego wydania, ukaże się biografia cesarza Karola Wielkiego w słynnej serii PIW-u Biografie Sławnych Ludzi. 

Karol Wielki (742–814), król Franków od 768 roku, cesarz od 800 roku, w licznych wojnach podbił i zmusił do przyjęcia chrześcijaństwa Sasów, podbił państwo Longobardów we Włoszech i wzmocnił swój autorytet w papieskim Rzymie, doprowadził do rozszerzenia posiadłości frankijskich po rzekę Ebro i narzucił zwierzchnictwo Słowianom połabskim. Przez 64 lata panowania mieczem wywalczył królestwo, sięgające od Akwizgranu po Rzym.

Książka Wiesa jest portretem wielkiego monarchy, ale i obrazem epoki, w której przyszło cesarzowi żyć i działać. Autor opowiada także o losach pośmiertnych Karola – pierwszy rozdział poświęca sprawom związanym z miejscem i charakterem pochówku cesarza, ostatni zaś – jego pośmiertnej chwale i kultowi religijnemu, jakim go otaczano.

Informacje o autorze