0

Twój koszyk jest pusty

Jerzy Kierul

Einstein

Einstein
Data premiery
2016-03-23
Wymiary
144x204
Liczba stron
430 w oprawie twardej
ISBN
978-83-64822-43-8
50,00 zł40,00 zł
Produkt niedostępny

Biografia Alberta Einsteina autorstwa Jerzego Kierula, fizyka, autora biografii Newtona, Galileusza i Keplera wydawanych w poprzednich latach przez PIW.

Albert Einstein to bodaj najsłynniejszy uczony wszech czasów, który wniósł ogromny wkład do fizyki. Fotony, pierwsze zastosowania idei kwantów, względność czasu, równoważność masy i energii, teoria grawitacji, która zmieniła nasz sposób myślenia o wszechświecie – nie jest to wyczerpująca lista jego osiągnięć. Jednak nie tylko one sprawiły, że miliony ludzi tak interesowały się jego życiem i poglądami. Przebył długą drogę od zbuntowanego ucznia porzucającego gimnazjum do siwowłosego mędrca, którego zna cały świat. Był człowiekiem odważnym i bezkompromisowym, zabierał głos w obronie wolności, zwalczał nacjonalizm i rasizm, zachowując przy tym poczucie humoru i dystans do własnej osoby. Jego niezależny charakter narażał go stale na kłopoty.

Mimo że od śmierci uczonego minęło przeszło sześćdziesiąt lat, wciąż docierają do nas nowe konsekwencje jego odkryć: soczewkowanie grawitacyjne, kondensacja Bosego-Einsteina, fale grawitacyjne, stając się narzędziem dla nowych pokoleń badaczy.

Informacje o autorze