0

Twój koszyk jest pusty

01.09.22

7.09, g. 18.00: premiera „Drogi do Obór" Iwony Smolki

Zapraszamy na spotkanie z Autorką –  Iwoną Smolką, polskiej pisarki, recenzentki i dziennikarki od wielu lat związanej z Polskim Radiem. Z autorką rozmawiać będzie Piotr Mitzner.


O książce: Iwona Smolka w swojej najnowszej książce wspomina przyjaciół – poetki i poetów. W „Drodze do Obór" znajdziemy wspomnienia o: Annie Kamieńskiej, Ludmile Marjańskiej, Julii Hartwig, Tomaszu Burku, Januszu Krasińskim, Małgorzacie Baranowskiej, Jarosławie Markiewiczu, Jerzym Górzańskim oraz Joannie Pollakównie. Wzbogacają je fragmenty poezji, strzępy wywiadów, ale także kartki, listy i dedykacje. I choć autorka nie kryje, że część wspomnień zachowała wyłącznie dla siebie - trudno o bardziej osobistą literaturę. Portretom poetek i poetów towarzyszą osobne wspomnienia o ich mateczniku - warszawskim Domu Literatury i ośrodku pracy twórczej w Oborach.

____

 


W wydarzeniu będzie można wziąć udział: stacjonarnie w księgarni przy ul. Foksal 17 lub online za pośrednictwem transmisji dostępnej na Facebooku oraz YouTubie PIW-u.