0

Twój koszyk jest pusty

04.11.22

23.11, g.18:00 Spotkanie wokół tomu Bronisława Wildsteina pt. „Jak woda, Brat, O zdradzie i śmierci”

Zapraszamy na spotkanie wokół tomu Bronisława Wildsteina pt. „Jak woda, Brat, O zdradzie i śmierci”. W rozmowie wezmą udział: Bronisław Wildstein, Wojciech Kudyba oraz Włodzimierz Bolecki. Fragmenty książki przeczyta Andrzej Mastalerz. Zapraszamy do udziału stacjonarnie w księgarni lub dołączania online.

 

✺ Księgarnia Państwowego Instytutu Wydawniczego, ul. Foksal 17
✺ 23 listopada, godz. 18:00

 

O książce: w przygotowanym przez PIW tomie znajdą Państwo trzy pierwsze, opublikowane na przełomie lat 80. i 90., powieści Bronisława Wildsteina – „Jak woda”, „Brat” oraz „O zdradzie i śmierci” . Nowe, przejrzane przez autora wydanie jest pierwszym wznowieniem.

 

„Jak woda” to debiutancka, wydana w 1989 roku powieść, zainspirowana dostrzeżonym w paryskiej prasie zdjęciem Siergieja Paradżanowa. Jest to opowieść o artyście w totalitarnym państwie, za którą Bronisław Wildstein otrzymał Nagrodę Kościelskich.

 

Drugi utwór, który znalazł się w zbiorze, to tocząca się w Paryżu powieść „Brat”, mierząca się z doświadczeniem polskich opozycjonistów na emigracji i pokazująca destrukcyjny wpływ komunistycznego systemu na indywidualne losy ludzkie.

 

Tom zamykają trzy łączące się ze sobą opowiadania, które tworzą „O zdradzie i śmierci (czyli przypisy do Plutarcha)”. To osadzona w targanym walkami po śmierci władcy imperium Aleksandra Macedońskiego uniwersalna refleksja o namiętności władzy i ludzkiej pysze.