0

Twój koszyk jest pusty

13.10.20

19 października, godz. 16.00: premiera ONLINE „Historii terrozyzmu”

Naszymi gośćmi będą prof. Katarzyna Pachniak (tłumaczka książki) oraz Andrzej Mroczek (ekspert ds. terroryzmu z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas). Spotkanie poprowadzi Michał Żakowski, dziennikarz Trójki. Wydarzenie transmitowane na żywo na profilu PIW-u na FB: https://www.facebook.com/204598809578847/videos/2855925158025279.

 

Rozmach pierwszej tak ambitnej i szeroko zakrojonej historii tego tematu, przygotowanej przez międzynarodowy zespół  specjalistów, pozwala śmiało nazwać ją wielką encyklopedią terroryzmu.

 

Autorzy – międzynarodowy zespół specjalistów –  śledzą skrupulatnie wszystkie przejawy i formy terroryzmu na przestrzeni dziejów ‒ od Zelotów i Asasynów, poprzez XIX-wiecznych anarchistów, terror rosyjski w służbie państwa, współczesne formy wyrosłe po roku 1968, aż po radykalny fundamentalizm muzułmański bojowników Al-Ka’idy i Państwa Islamskiego. Obszerny wykład został wzbogacony bogatym wyborem tekstów źródłowych – wystąpień, manifestów i pism teoretycznych najbardziej wpływowych postaci  ‒ od Bakunina po Ibn Ladena i Az-Zawahiriego ‒ w większości niedostępnych dotąd polskim czytelnikom.