0

Twój koszyk jest pusty

13.10.20

Spotkania ONLINE w ramach Nocy Księgarń

W ramach Nocy Księgarń zapraszamy na spotkania ONLINE oraz wyjątkowe promocje w naszej księgarni stacjonarnej. W programie:

 

spotkanie ONLINE - 16 października o godz. 16.00: „O upływającym życiu. Opowieść w sześciu rozdziałach” Shen Fu


Z tłumaczką książki Katarzyną Sarek porozmawia  Łukasz Wojtusik.

„O upływającym życiu" to jedna z najbardziej zaskakujących książek ubiegłego roku. To pochod zące z przełomu XVIII i XIX w. połączenie autobiografii, historii miłosnej i pamiętników – jeden z najbardziej osobistych i przejmujących opisów miłości małżeńskiej, opartej na głębokim szacunku i zrozumieniu. Każdy z rozdziałów przedstawia inną warstwę tych samych wydarzeń składając się na pochwałę rodzinnego szczęścia, którego nie są w stanie zniszczyć problemy codzienności.
 

spotkanie ONLINE - 17 października o godz. 13: panel z udziałem grafików projektujących okładki dla PIW-u.

 

Gośćmi będą: Emilka Bojańczyk, Mimi Wasilewska, Łukasz Piskorek i Andrzej Tomaszewski. Panel poprowadzi Piotr Kieżun.

Państwowy Instytut Wydawniczy od lat 75 lat (w roku 2021 obchodzimy jubileusz) współpracuje z najlepszymi graficzkami i grafikami w kraju. Dla PIW-u pracowali m.in. Ewa Frysztak – Oniszyk, Jan Marcin Szancer, Jan Młodożeniec, Zenon Porada, Stanisław Töpfer, Waldemar Świerzy, Maria Ihnatowicz czy Emilia Piekarska-Freudenreich. Chlubna tradycja jest kontynuowana, czego podkreśleniem niech będzie rozmowa ze współpracownikami PIW-u o tym, jak zaprojektować dobrą okładkę, czy ładna znaczy dobra i jakie są najnowsze trendy w projektowaniu graficznym. Spotkanie będzie transmitowane ONLINE na FB PIW-u.

 

Zapraszamy również na wyjątkowe promocje do naszej księgarni stacjonarnej, która od 15 i 16 października będzie czynna od 12:00 do 20:00 a 17 października od 14.30 do 20.00. Czekamy na Państwa ze specjalnymi promocjami (uwaga! – opisane poniżej zniżki obowiązują tylko w naszej księgarni stajonarnej):

 

CIEMNO WSZĘDZIE: wszystkie książki w czarnych okładkach w trakcie Nocy Księgarń – w naszej księgarni STACJONARNEJ z rabatem 40%

 

KSIĘŻYCOWA POŚWIATA: żeby nie było tak ciemno tej nocy, dodajemy trochę księżycowej poświaty. Dlatego również tomiki z serii-nie serii „Księżycowej” proponujemy z rabatem 40%