0

Twój koszyk jest pusty

29.05.23

17 czerwca (sobota): V plenerowy minifestiwal poezji PIW/ONALIA

PIWONALIA 2023

POEZJA i JAZZ
na trawie

 

Już po raz piąty zapraszamy na plenerowy minifestiwal poezji PIW/onalia. Jak co roku w Łazienkach Królewskich będą czekać na Państwa poeci, muzyka i leżaki na trawie.
Gośćmi będą: Adriana Szymańska, Wojciech Kass, Bogusław Kierc, Andrzej Kopacki, Anna Piwkowska, Ariel Rosé i Karol Samsel.
Nie zapomnimy o wielkich nieobecnych: Tadeuszu Gajcym, Juliuszu Słowackim i Wacławie Tkaczuka, a wiersze w aktorskich interpretacjach usłyszą Państwo w wykonaniu Natalii Stachyry i Adama Baumana.
Letnie święto poezji dopełnią osobiste impresje muzyczne Michała Tokaja i koncert Agi Zaryan.

 
Zaczynamy o godzinie 12.00. Program letniego święta poezji prezentuje się następująco:
12.30 – jubileusz Adriany Szymańskiej, wiersze z tomu „Epilog z gwiazdą” przeczyta aktorka, Natalia Stachyra, rozmowę z poetką poprowadzi Wojciech Kaliszewski
13.30 – spotkanie z Wojciechem Kassem, którego wiersze z tomu „Kamyk metafizyczny” przeczyta Natalia Stachyra, rozmowę z autorem poprowadzi dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia Dorota Gacek
14.30 – rozmowę poetów Karola Samsela z Bogusławem Kiercem. Wiersze z tomu „Tyle na chwilę” usłyszymy w interpretacji Natalii Stachyry
15.25 – spotkanie z Andrzejem Kopackim, autorem przekładu wierszy Dursa Grünbeina poprowadzi Piotr Kieżun. Wiersze ze zbioru „Powroty z księżyca” przeczyta aktor, Adam Bauman
16.30 – redaktorzy PIW Paweł Orzeł i Hubert Musiał opowiedzą o książkach Władysława Tkaczuka i Tadeusza Gajcego oraz pierwszych dwóch tomach z korespondencją Juliusza Słowackiego rozpoczynających serię Dzieł Zebranych poety, którą PIW inaugurował w grudniu ubiegłego roku.
Wiersze Władysława Tkaczuka i Tadeusza Gajcego oraz wybrane fragmenty korespondencji Juliusza Słowackiego przeczyta Adam Bauman.
17.15 – Poeci Ariel Rosé i Karol Samsel przeczytają swoje wiersze z ostatnich książek poetyckich wydanych przez PIW „Morze nocą jest mięśniem serca” i „Choroba Kolbego”
19.00 – koncert Agi Zaryan w duecie z Michałem Tokajem

 

KIEDY: 17 czerwca (sobota), od godz. 12.00 do 20.00
GDZIE: strefa leżakowania w Łazienkach Królewskich (obok Nowej Pomarańczarni)
WSTĘP WOLNY